43. Šamotový plátek a zakletý pohádkový les

11.06.2017

Byl jednou jeden Klub Českých Turistů, odbor Velké Opatovice a ten pořádal 10.6.2017 již 43.ročník dálkového pochodu Putování za šamotovým plátkem.

I letos chtěl dodržet o nějaké to desetiletí mladší tradici a připravoval Pohádkový les pro naše nejmladší turisty. Ale co čert nechtěl, ráno s úderem šesté hodiny zjevil se strašlivý Mrakomor a pomocí průtrže mračen, milý pohádkový les zaklel! Omlouváme se všem statečným dětem a jejich rodičům, kteří měli odvahu a vážili mnohdy i několik desítek kilometrů dlouhou cestu a přijeli k nám. Naštěstí nezoufali a přišli na fotbalové hřiště na start Šamotového plátku. Odměnou jim byl mezi dětmi oblíbený párek v rohlíku, který se také záhy vyprodal. Naštěsti byl ještě k snědku kabanos z udírny a vynikající guláš!

I přes nepřízeň počasí přišel první turista načas přesně v šest hodin a vydal se na trať 36km, notně skrápěn přívalovým deštěm. Další učastníci se začali trousit o poznání později a bylo jich díky nepřízni počasí letos opravdu méně než obvykle. 149 účastníků plus jeden (přiznaný) pes a jeden plyšák. Pro vysvětlenou psů šlo několik, ale asi jen jeden se přihlásil a dostal diplom, zmíněný plyšák byl Kuky a vrátil se!

Kontrola pro pěší byla až od trasy 17km, na Hrubém díle, sice trošičku zablácená, ale s točeným pivem a párky k opékání nad ohněm.

Ten kdo vyrazil, nelitoval, protože mraky se rozplynuly a sluníčko se přece jen ukázalo.

No a nakonec se všichni opět shledali v cíli, kde na ně už čekaly medaile a diplomy za turistický výkon. K dobré náladě všem zahrála kapela Asi tak.

Milé děti, ještě jednou se vám omlouváme a slibujeme, že koncem roku se na Čertovské vycházce spolu s vámi pokusíme zachránit Pohádkový les ze spárů Mrakomora.

Na závěr se sluší poděkovat našim sponzorům: P.D.-Refractories (ti co vyrábí šamotové plátky), DOPAZ (ti co nás vozí autobusy na výlety), Město Velké Opatovice (ti co se starají o kultůru a lepší život u nás) a panu Řehořovi za technické zabezpečení.

Těšíme se na vás při dalších akcích KČT, odbor Velké Opatovice

fotogalerie: https://www.zonerama.com/Link/Album/3192516