Reportáže z našich akcí


Pokud jste se nemohli zúčastnit našich akcí, zde si o nich alespoň přečtěte.

 

Dne 15. června 2024 se konal již tradiční pochod KČT odbor Velké Opatovice s názvem "Putování za šamotovým plátkem". I letos se nám podařilo navázat na dlouholetou tradici a přivítat něco přes 200 turistů, kteří se rozhodli strávit krásný den pěší chůzí či jízdou na kole v malebném okolí Velkých Opatovic.

V sobotu 11. května 2024 se uskutečnil již třicátý ročník tradičního pochodu do Javoříčka. Na startu v klubovně KČT, odbor Velké Opatovice se registrovalo přes dvě stovky turistů a cyklistů.

Cesta na začátek turistického výletu byla zahájena společným odjezdem autobusem z Velkých Opatovic. Autobus, plný očekávání a příjemného vzrušení, se vydal na cestu, která slibovala den plný dobrodružství.

K datu 27. duben 2024 si můžeme zapsat další povedenou akci, kterou pro nás členy a příznivce KČT Velké Opatovice připravila naše vedoucí Jarmila Coufalíková. Počasí nám přálo, linkové autobusy i vlaky jely podle jízdního řádu. Kousek od Skalního mlýna na nás u Domu přírody Moravského krasu čekala příjemná průvodkyně, paní Dušátková. Za jejího...

Dne 17. února 2024 jsme se vydali na společný výlet s KČT Moravská Třebová. Cílem byla krásná procházka. Navštívili jsme Křížovou cestu na Horách, Kouzelnou studánku, pravěkou osadu Křivolík a dřevěnou kapličku v Kozlově. Nezapomněli jsme ani na chaloupku Maxe Švabinského, a také jsme se zastavili v hospůdce u Sitařů. Během výletu jsme se...

Silvestrovská vycházka organizovaná KČT, odbor Velké Opatovice, byla úspěšným a veselým zážitkem pro všechny účastníky. Na 40 turistů se sešlo 31.12.2023, aby společně oslavili silvestra během procházky na Pohoru.