Reportáže z našich akcí


Pokud jste se nemohli zúčastnit našich akcí, zde si o nich alespoň přečtěte.

 

A přišlo jaro. Opravdu opravdický. Počasí bylo opravdu ukázkově jarní! I když pravda, v čase startu byla mlha, ale jak se s dopolednem rozpustila, tak na nebi spustilo sólo sluníčko. Tohle se odehrálo v sobotu 23.3.2019

V sobotu 16.2.2019 se pár turistů z Velkých Opatovic vydala autobusem s přesedáním v Jevíčku, do Linhartic. Tady nás čekala skupinka turistů z Moravské Třebové. Společně jsme vyrazili na procházku.

Ahoj, mám celkem velký skluz v reportování z našich akcí, tak budu asi stručnější a proletíme si to ďábelskou rychlostí.

Přes množství rozličných akcí a lákadel v širokém a dalekém okolí, našlo v sobotu 9. června cestu na start 44.ročníku Putování za šamotovým plátkem 165 pěších a 41 cyklistů. I když už to vypadalo, že štěstí na hezké počasí jsme si vybrali na předešlých akcích, mračna se jen mračila z dálky a Opatovicím se opět vyhnula. Až to začíná být podezřelé......

Letošní rok, stejně jako už celé čtvrtstoletí náš klub českých turistů, odbor Velké Opatovice uspořádal v upomínku a uctění památky na konci druhé světové války nacisty vypálené obce Javoříčko, v sobotu 5.května pochod a cyklovýlet.

Ještě celý pracovní týden před naším vítáním panovaly dost silné ranní mrazy.

Předem tohoto povídání mi dovolte se vrátit do loňského roku, i když vlastně jenom o jeden den. Na Silvestra se konala vycházka na Pohoru. Sám jsem se ji nezúčastnil, už jen kvůli hodně špatnému počasí. Jen z doslechu vím, že se na špacír vydali čtyři turisté, kteří před Pohorou zmokli až na kost. To bylo rozloučení se starým rokem.