Reportáže z našich akcí


Pokud jste se nemohli zúčastnit našich akcí, zde si o nich alespoň přečtěte.

 

V sobotu 22. června 2019 jsme se vydali na poslední autobusový výlet před letními prázdninami. A protože se už tradičně jedná v tomto termínu o „adrenalinovější“ výlet, tak jsem byl cestou na místo jako na trní. Předem vám prozradím, že jsem si výlet užil, jen jsem si hezky zablátil boty.

Hodinu před oficiálním startem, cestou z domu na fotbalové hřiště, bylo nebe krásně modré, bylo příjemné teplé a slunečné ráno. Až jsem si i říkal, jestli nebudou dlouhé kalhoty moc. Ale jak se později ukázalo, v úboru jsem žádnou chybu neudělal. I na větrovku z batohu došlo. Ale nenechte se mýlit! I když se nebe zatáhlo během chvilky, na déšť...

V sobotu 11.května 2019 jsme sobě i vám předvedli, že je dobré to nepodcenit, a objednali jsme na pochod do Javoříčka to nejlepší počasí co bylo zrovna za rozumnou cenu na skladě. První polovina letošního května byla opravdu až nehezká a studená. Ještě začátkem týdne předpověď neslibovala žádné zlepšení, ba naopak mělo pršet. Naštěstí se prognóza...

Veľký Meder

03.05.2019

Nejen polykáním kilometrů živ je turista sdružený v klubu českých turistů ve Velkých Opatovicích. Občas je fajn vyrazit si za hranice všedních dní a relaxovat.

Hned následující neděli po našem Vítání jara, tj. 24.3.2019 se pěti členná delegace našeho KČT, odbor Velké Opatovice zúčastnila oficiálního zahájení jarní turistické sezony pro jihomoravskou oblast ve Veverské Bítýšce. To abychom byli 21.3.2020 v pořádání této akce nejlepší a bezchybní.

A přišlo jaro. Opravdu opravdický. Počasí bylo opravdu ukázkově jarní! I když pravda, v čase startu byla mlha, ale jak se s dopolednem rozpustila, tak na nebi spustilo sólo sluníčko. Tohle se odehrálo v sobotu 23.3.2019

V sobotu 16.2.2019 se pár turistů z Velkých Opatovic vydala autobusem s přesedáním v Jevíčku, do Linhartic. Tady nás čekala skupinka turistů z Moravské Třebové. Společně jsme vyrazili na procházku.

Ahoj, mám celkem velký skluz v reportování z našich akcí, tak budu asi stručnější a proletíme si to ďábelskou rychlostí.