Reportáž z pochodu KČT odbor Velké Opatovice: Putování za šamotovým plátkem

01.07.2024

Dne 15. června 2024 se konal již tradiční pochod KČT odbor Velké Opatovice s názvem "Putování za šamotovým plátkem".          I letos se nám podařilo navázat na dlouholetou tradici a přivítat něco přes 200 turistů, kteří se rozhodli strávit krásný den pěší chůzí či jízdou na kole v malebném okolí Velkých Opatovic.

Krásné počasí

Počasí nám přálo – slunce svítilo a teplota byla ideální pro pěší i cyklo turistiku. Účastníci měli možnost vybrat si z pěších tras různých délek – 9 km, 11 km, 17 km, 29 km, 37 km a nejdelší trasy měřící až 48 a 53 km. Pro cyklisty byly připraveny trasy o délkách 40 km a nejnáročnější stokilometrová trasa.

Výročí

Kvůli pandemii jsme letos propásli možnost oslavit 50. jubileum pochodu, ale přesto duch tradice zůstal nezlomen. Organizátoři se snažili udělat maximum pro to, aby se účastníci cítili vítáni a aby akce byla co nejpříjemnější. 

Úspěch akce

Díky organizátorům, a všem účastníkům se akce stala nezapomenutelným zážitkem. Účast šestnácti cyklistů je také významným úspěchem, který ukazuje, že zájem o turistiku a cyklistiku stále žije.

Tento 48.ročník "Putování za šamotovým plátkem" tak opět potvrdil své místo mezi vyhledávanými akcemi pro milovníky přírody a pohybu. Doufáme, že se příští rok opět sejdeme a oslavíme společně další úspěšný pochod! 🚶‍♂️🚴‍♀️

Zdraví Kája Hrdina (foto & text)