Vítání jara 2024: Pochod plný dobrodružství a přírodních krás

05.04.2024


Milí turisté a milovníci přírody,

s radostí vám přinášíme reportáž z našeho tradičního pochodu Vítání jara, který se konal 23. března 2024. Tato akce, již ve svém 23. ročníku, opět spojila komunitu a přilákala 127 nadšených turistů.

Krásné Jarní Počasí

Ráno nás přivítalo krásné jarní počasí, kdy slunce hrálo v korunách stromů a teplý vánek nás doprovázel na naší cestě. Startovali jsme z klubovny KČT Velké Opatovice mezi 8:00 a 10:00 hodinou a vyrazili jsme na trasy dlouhé 9,1 km a 15,5 km.

Nečekaná Vichřice

Po třinácté hodině se v místě naší kontroly ve Velké Roudce na hřišti zvedla ohromná vichřice. Silný vítr vyvrátil jeden topol z aleje přímo na dětskou prolézačku. Naštěstí byli všichni účastníci schováni v budově na druhé straně hřiště, takže nikomu se nic nestalo.

Společenství a Síla

Chtěli bychom poděkovat všem účastníkům za jejich odvahu a odhodlání pokračovat i přes nepředvídanou událost s počasím. Vaše statečnost je důkazem síly a soudržnosti naší komunity.

Tuto akci pořádal KČT, odbor Velké Opatovice s cílem dojít do restaurace Pod kostelem do 16:00 hodiny. Úspěch tohoto ročníku nás motivuje k organizaci dalších podobných akcí.

Děkujeme všem za účast a těšíme se na vaši účast na našich dalších akcích! 🌼🥾

S pozdravem Kája Hrdina (text a foto)