Čertovská vycházka 2016

11.12.2016

Na stovku malých i nejmenších dobrodruhů, se za doprovodu jejich rodičů, 10.12.2016 vydali na krátkou, leč nelehkými úkoly posetou Čertovskou vycházku.

Bylo vidět, že mocnosti pekelné se svatým Petrem zřejmě uzavřeli oboustranně výhodnou dohodu a na vycházku vykouklo sluníčko! I díky tomu si lze vysvětlit hojnou účast jenž se před klubovnu KČT, odbor Velké Opatovice dostavila!

Pomocí pekelného mikrofonu a ďábelského zesilovače se s příchozími přivítala a hodně štěstí popřála vrchní ďáblice Jarmila. Mezi její slova občas něco hřmotných tónů ze samotného pekla vypustil DJ Lucifer Jaromír.

Už ve 14 hodin se ti největší z malých hrdinů nemohli dočkat, až budou vysláni na tu dobrodružnou výpravu! A dočkali se! Od naší dobré duše čertice Irenky dostali tužku a papír, na který si zaznamenávali odpovědi na někdy vskutku zapeklité dotazy! Cestou zámeckým parkem se papíry i za pomocí rodičů utěšeně plnily odpověďmi. Některé otázky byly záludné tak, že i tatínkové málem do horoucích pekel prokleli Google i s jejich telefony!

Z mého osobního pozorování vůbec jeden z nejtěžších úkolů byl umístněn přímo před městským úřadem, kde děti měli podle obrázku poznat Bzuka a Ťuka. A právě zde si nejvíc hlavu lámali i rodiče!

Cestou parkem bylo možno narazit i na čertovskou omladinu, ti si teprve osvojovali dobré čertovské vychování, takže žádný velký strach nenaháněli...

V cíli už čekal na děti Mikuláš se sladkostmi. Letošní novinkou bylo čertovské kolo štěstí! U něhož měli z pekla štěstí opravdu všichni! Však na ně dohlížel nejstrašnější čert Jára!

A co by to bylo za peklo bez kotlů! Byly dva a v obou byl pekelně dobrý punč od luciferky Lucie. Dětský byl zdarma!

Ještě než peklo na rok zamrzlo, nechali se všichni rarášci slyšet že vás rádi zase za rok přivítají, a to už na 3.Čertovské vycházce!

Za celé peklo zdraví Karel (co do pekla zajel)

fotogalerie: https://www.zonerama.com/kajahrdina/Album/2491244