Čertovská vycházka 2017

02.01.2018

V sobotu 9.12.2017 se v odpoledních hodinách před klubovnou KČT, odbor Velké Opatovice nevídaně zvýšil výskyt mladých a ještě mladších Nebojsů!

Taky aby ne! To na devadesát nejodvážnějších chlapců a dívek v doprovodu tu více či méně početných družin absolvovali, nebojím se napsat, již tradiční čertovskou vycházku.

Po trase vedoucí městským parkem se neohroženě vydali v ústrety někdy vážně zapeklitým otázkám a úkolům jenž měly prověřit jejich znalosti z pohádkové říše. A opět se ukázalo že se museli zapojit i dospěláci a vzpomenout si na svoje dětství, když jim Večerníček přál dobrý večer, protože někdy otázky mířily opravdu hluboko proti proudu času!

Ale i když se jednotlivé družiny postupně vracely z vycházky, ještě nebylo vyhráno! V pekle, které sloužilo zároveň jako start a pak i cíl celé výpravy, čekaly na děti dárečky a pekelné odměny. Jen bylo nutné zatočit kolem štěstí, které určilo ještě jeden závěrečný úkol. Jako například: zazpívat písničku, zarecitovat básničku, vyjmenovat několik zvířátek bydlících v ZOO a tak dále. U kola stál nejstarší čert Jarda, ale byl úplně ten nejhodnější, to můžou potvrdit všechny děti!

A potom už za všemi přišel Mikuláš i s andílkem a společně děti odměnili ještě sladkostmi a většinou se nechali zvěčnit na fotografie s ratolestmi pyšných rodičů.

Navíc ona sobota byla vlezle mrazivá a tak v cíli přišel vhod dětský vánoční punč zdarma a oblíbený párek v rohlíku za pár kaček.

Děkujeme všem malým hrdinům za to že se nezalekli a vydali se na tohle nemalé dobrodružství!

Naše obrovské díky taky míří k našim čertíkům a čerticím, kterých se tentokrát sešlo opravdu pekelně a ďábelsky ohromné hejno! Našim čertovským pomocníkům poděkovala i paní ředitelka ze základní školy, neváhala je odměnit pochvalou za po čertech dobrou práci, kterou odvedli pro mladší kamarády ve svém volném čase.

Věříme, že jste si už čertovskou vycházku pro její příjemně vánoční náladu stihli zamilovat a že se letos koncem roku opět potkáme. Ale nezapomeňte, i v průběhu celého roku můžete vzít děti se sebou na naše akce, obzvláště na ty jenž budou označeny logem Rodinné turistiky a nebo také logem Toulavého kočárku.

Ještě jednou vítejte v novém roce 2018 a děkujeme Vám, že se můžeme těšit z vaší neutuchající přízně!

Na závěr mi dovolte připojit odkaz na fotogalerii plnou čertovsky dobré nálady: 

https://www.zonerama.com/Link/Album/3955025

Za KČT, odbor Velké Opatovice vás zdraví Kája Hrdina