České Švýcarsko - bližší informace pro účastníky

22.09.2021

Zde jsou další informace k zájezdu do Českého Švýcarska ve dnech 25.-28.9

 Odjezd: sobota 25.9. v 6h ráno od sokolovny ve Velkých Opatovicích. Pojedeme směr Letovice, takže umožníme nástup účastníkům z Chlumu a z Letovic během cesty. Potom pojedeme nonstop a asi po 3 hodinách jízdy bychom zastavili na odpočinek s možností občerstvení v některém z KFC (podle toho, kterou cestu si domluvíme s dopravcem).

 Ubytování máme v penzionu Spojařka v Horním Podluží. Tam se však dostaneme až večer. Po příjezdu do oblasti NP půjdeme hned na túru. Podle toho se zařiďte a mějte připraven batůžek s nutným vybavením na celý den. Ostatní věci vám zůstanou v autobuse. První den tedy pojedeme do Jetřichovic, obejdeme si okruh cca 8km a přejedeme do Horního Podluží. Tam se ubytujeme a začínáme večeří.

Druhý den, po snídani pojedeme do Mezní Louky. Odtud podle turistického značení půjdeme směrem k Pravčické bráně a odtud k přístavišti v Hřensku, kde na nás bude čekat autobus. Převeze nás opět do místa ubytování v Horním Podluží.

Třetí den, po snídani, odjedeme do Mezné, cílem podle mapy bude Edmundova soutěska. po přejezdu lodičkami se opět vydáme do Hřenska.

 Poslední den přejedeme do České Kamenice, projdeme si krátký okruh a kolem poledne bychom jeli zpět, do V.O. Čas ještě upřesníme. Společnou restauraci s obědem nezabezpečujeme. 

Mapy na jednotlivé vycházky dostanete v autobuse. Trasy nejsou dlouhé, ale počítejte s nerovností terénu, proto je třeba mít dobré boty. Budeme na výletě vždy celý den a budeme mít pouze snídani a potom až večeři. Zařiďte si případně i svačinky dopředu (podle toho jak jste kdo zvyklý během dne jíst). Nezapomeňte na roušku a pokud jste očkovaní, tak i certifikát o očkování. Většinou ho máte v telefonu. Jsme sice doma, v Česku, ale nikdy nevíte, na koho a kde můžeme narazit. 

Příjezd plánujeme ve večerních hodinách, kolem 19h (ale nikdy nevíme, co nás může během cesty zdržet, přece jen je to daleko).


Pokud máte ještě nějaké dotazy, pište nebo volejte. 739 412 579
Zdraví vás Jarka