Čtyřdenní podzimní zájezd do Orlických hor

09.10.2023

Podzimní turistický výlet do Orlických hor, pořádaný KČT, odbor Velké Opatovice, byl skvělým zážitkem. Čtyřdenní výlet byl naplněný různými aktivitami a počasí nám přálo po celou dobu.

První den jsme odjeli v 7 hodin od sokolovny ve Velkých Opatovicích směrem Jevíčko, Moravská Třebová, Orlické Záhoří a Šerlich. Následovala túra směrem Velká Deštná, Luisino údolí a pak jsme se přesunuli do Deštné v Orlických horách. Ubytovali jsme se v penzionu Anička.

Druhý den jsme přejeli do Polska, do osady Skrót a prošli jsme kolem rašelinišť směrem na Masarykovu chatu a pak na Šerlišský Mlýn. Poté jsme se vrátili zpět na místo ubytování.

Třetí den jsme jeli směrem Uhřínov, kde jsme navštívili Skanzen středověké kolonizační vesnice z doby 13.-14. století. Kde se nás ujal velmi vtipný pan průvodce, který nám velice poutavě vyprávěl o středověku, neboť jako experimentální archeolog ho vlastně zkouší na vlastní kůži. Slíbená hodina a čtvrt se protáhla na bezmála hodiny dvě. Po prohlídce skanzenu a jsme se vrátili zpět do Deštné. Větší část pěšky, ostatní autobusem.

Čtvrtý den, po snídani a přípravě na odjezd domů, jsme  odjeli do Častolovic. Zde jsme měli možnost navštívit zámek, zámecký zvěřinec, rozsáhlý zámecký park a oboru bílých daňků a jelenů. Také jsme měli možnost občerstvit se v zámecké kavárně nebo v restauraci Beseda.

Příjezd do Velkých Opatovic byl naplánován kolem 17 hodin. Což jsme s rezervou stihli.

Během celého výletu se z nás stala skvělá parta lidí, kteří se povětšinou původně neznali.

 Pro více informací o našich dalších akcích sledujte náš web KČT Velké Opatovice  https://www.kctvelkeopatovice.cz a přidejte se k nám na další akce!

S pozdravem Kája Hrdina