Informace k podzimnímu zájezdu do Orlických hor

01.09.2023

Ahoj přihlášení účastníci podzimního turistického výletu do Orlických hor. 

  Nejprve několik důležitých informací k programu:

1. den - odjezd v 7h od sokolovny ve Velkých Opatovicích, jedeme směr Jevíčko, Moravská Třebová, Orlické Záhoří Šerlich. Následuje túra směr Velká Deštná, Luisino údolí, nad sjezdovkami přejdeme do Deštné v O.h., kde se společně sejdeme na určeném místě, následuje ubytování v penzionu Anička ( je tedy nutné mít u sebe batůžek na jednodenní túru)

2. den - přejedeme do Polska, do osady Skrót, přejdeme kolem rašelinišť směrem na Šerlišský Mlýn a odtud se budeme vracet na místo ubytování, na penzion Anička ( nezapomeňte doma svůj OP)

3. den - pojedeme směr Uhřínov, kde se podíváme do Skanzenu středověké kolonizační vesnice z doby 13,-14.stol. Po prohlídce skanzenu, případně archeologického muzea se vydáme zpět, do Deštné. Vstupné pro seniory je 40Kč. pro dospělé 60kč.

4. den - po snídaní a přípravě na odjezd domů, bychom kolem 9.h odjeli do Častolovic. Zde se nabízí hned několik tipů na prohlídku:- určitě zámek. vstupné pro dospělé osoby 160Kč, pro seniory 110Kč, - zámecký zvěřinec vstupné dospělí 75Kč, senioři 60Kč - rozsáhlý zámecký park (bez vstupného) - obora bílých daňků a jelenů -možnost občerstvení v zámecké kavárně a nebo v restauraci Beseda (mimo areál)

Příjezd do Velkých Opatovic plánujeme kolem 17h.

Platba do 21.září 2023: připomínám i výši platby: členové KČT, odbor Velké Opatovice: 2.950Kč nečlenové 3.300Kč Cena zájezdu zahrnuje dopravu, ubytování, polopenzi v penzionu Anička.

 Paní vedoucí penzionu nám nabízí za příplatek 50Kč svačinu/den ( obložené pečivo, koláč apod.). Jednalo by se o 2.a 3. den. ( tuto částku bychom dopláceli až na místě podle zájmu)

Platbu za zájezd můžete provést buď převodem na účet č.203912392/0300 ( do zprávy pro příjemce uveďte jméno plátce) nebo zaplatit v hotovosti ve čtvrtek 21.9.od 17-18h v klubovně KČT ve V.O. Vzhledem k tomu, že některé vstupy je třeba objednat, prosím o zpětnou vazbu na můj dnešní e-mail a napište mi každý za sebe odpověď na následující otázky a pošlete zpět nejpozději do 15. září 2023

Do určeného termínu .15.září mi prosím sdělte: 

 1. zda vaše platba proběhne převodem nebo v hotovosti na klubovně 

 2. zda máte zájem o prohlídku Skanzenu v Uhřínově 

 3. zda máte zájem o prohlídku zámku v Častolovicích 

 4. zda máte zájem o dvě svačiny

Pokud budete mít ještě nějaký dotaz, pište ne můj e-mail nebo můj telefon 739 412 579. Těším se na setkání s vámi. Zdraví vás Jarka