Novoroční výšlap 2018

06.01.2018

Předem tohoto povídání mi dovolte se vrátit do loňského roku, i když vlastně jenom o jeden den. Na Silvestra se konala vycházka na Pohoru. Sám jsem se ji nezúčastnil, už jen kvůli hodně špatnému počasí. Jen z doslechu vím, že se na špacír vydali čtyři turisté, kteří před Pohorou zmokli až na kost. To bylo rozloučení se starým rokem.

Nu a teď už tu máme rok nový - rok 2018! Start byl jako pravidelně před klubovnou. Dorazil jsem o čtvrt hodinky dřív, abych v lednici nafasoval špekáčky a hořčice pro účastníky výšlapu. A jak se blížila půl jedenáctá, to se mělo vyrážet, nějak jsem začínal býti nervózním, neboť před klubovnou nikde nikdo! Ale těsně před půl se přece jen začali turisté, turistky a turistčata scházet. A proto že jsme ještě necelých deset minut počkali na opozdilce, nakonec se na výšlap vydala necelá čtyřicítka účastníku.

Pod vedením čestného předsedy Luboše Bejra jsme zamířili směr Šraňky a pak do lesa. Protože tentokrát počasí nebylo zrovna lednové, tak se nás snažil vésti lesními stezkami a vyhýbat se cestám, které byly hodně blátivé.

Takto jsme došli k Borotínu. U koupaliště jsme se na chvíli zastavili. Letos bylo prázdné, vloni se po něm proháněli bruslaři. Poté jsme vystoupali nad vesnici a vrátili se zpět do lesa.

Došli jsme ke Krakonošovu srdci, kde jsme se pokusili o společné foto a pak už se jen pár metru sešlo k reliéfům Karla Otáhala, kde už na nás čekal oheň připravený kolegy pod vedením pana Řehoře. Povedlo se mi udat všechny špekáčky a jeden jsem si nechal. Byl moc dobrý, navíc když jsem si ho nemusel opékat, neboť jsem se vymluvil na fotografování, ale paní Pulcová ho vzala do party ke svému a opekla je společně na jednom klacku. Poté došlo i na novoroční přípitek Šampaňským.Po zahašení ohniště, jsme se vydali zpět k Opatovicím.

Sám za sebe mohu říct, že letošní novoroční výšlap byl velice příjemný a věřím že se společně zase uvidíme na nějakém příštím, pořádaném KČT, odbor Velké Opatovice.

Fotogalerie: https://www.zonerama.com/Link/Album/4008178

Zdraví Vás Kája Hrdina