Novoroční výšlap

02.01.2017

Rok se s rokem sešel před klubovnou KČT, odbor Velké Opatovice a k nim se přidala bezmála padesátka příznivců pěší turistiky a opékaných buřtíků, aby se jako každý první lednový den v roce, prošla krásným okolím Velkých Opatovic a cestou zpátky se stavila pod Hradiskem u reliéfu Petra Bezruče, akademického sochaře Karla Otáhala, kde u ohýnku a v dobré náladě se mohli občerstvit čerstvě opečenými párečky. V tomto krásně mrazivém dopoledni vhod přišla i slivovička.

Ale vraťme se pěkně na start! Po Silvestrovském veselí nás z našich krásně vyhřátých pelíšků vytáhla příkladně do modra vymetená obloha s nádherně a poctivě mrazíkem ošetřeným zemským povrchem. I takto bílá umí být zima bez sněhu.

Po půl jedenácté jsme si udělali společné foto a pak už pod vedením Luboše Bejra, vyrazili na náš výšlap. Směr Šraňky, Luční a pak už do zimní pohádky mezi pole a lesem nad Borotín ke koupališti. Tam jsme se přesvědčili o tom, že vážně mrzlo, místní děti místo plavek na koupališti využívali brusle. Jen škoda že v údolí se přece jen ještě držel mlžný opar a tak z boskovické brázdy vystupovaly opravdu jen vrcholky kopců.

Poté jsme se stočili zpět do lesa, v němž sluneční paprsky kouzlily, a předváděly nesmírně nádherné světelné scenérie, poté kolem pískového lomu a nedalekého Rýbrcoulova srdce a Hradiska jsme došli k ohýnku a opekli si buřtíky. Bylo veselo. Určitě k tomu přispěl nádherný den, chutná uzenina a domácí všelék slivovice.

Rozhodně se nespletl ten, kdož s námi vyrazil přivítat rok 2017 na čerstvý vzduch!

Za KČT, odbor VELKÉ OPATOVICE vám přeji úspěšný a veselý celičký rok 2017

Karel Hrdina

Fotogalerie: https://www.zonerama.com/kajahrdina/Album/2545703