Pochod Velké Opatovice - Javoříčko 2018

08.05.2018

Letošní rok, stejně jako už celé čtvrtstoletí náš klub českých turistů, odbor Velké Opatovice uspořádal v upomínku a uctění památky na konci druhé světové války nacisty vypálené obce Javoříčko, v sobotu 5.května pochod a cyklovýlet.

Na dvě stovky účastníků se vydalo do Javoříčka na trasách 28 km z Velkých Opatovic a dále se pak za pomocí autobusů přepravili na start tras 21 km z Jaroměřic, 11 km z Kladek a 6 km z Ludmírova. Cyklisté pak vyjeli na okružní cestu 70 km.

Krásné slunečné počasí malinko kazil celkem čerstvý větřík. Navíc ještě cestu na start pochodu prodloužila objížďka z Opatovic do Jevíčka přes Smolenskou přehradu. To pak z člověka v plném autobuse teče jako z drahýho nanuku vytaženýho z mrazáku a vtipně ukrytého do regálu s jiným zbožím.

Takže letos pak už klasické lážo plážo z Ludmírova na Průchodnici a do Vojtěchova k Poslednímu Mohykánovi. Po zaslouženém občerstvení kolem kraviček s prázdným vozíkem, neb celý obrovský kopec Honzík Pajchl zvládl po svých jen se držel za ruku s Markétou. Po cestě jsme potkávali hodně jezdců na koních a dokonce i jeden oplachtovaný povoz. Potom jsme sestoupili do rekreačního střediska v Javoříčku a dorazili tak do cíle kde už vyhrávala country kapela Asi tak.

Poté začaly postupně autobusy odvážet turisty nazpět do Velkých Opatovic.

Fotogalerie: https://www.zonerama.com/Link/Album/4300104

Závěrem mi dovolte dovětek: Berte prosím na vědomí, ač jsem členem KČT, odbor Velké Opatovice, píši tyto reporty z mého osobního pohledu a nemusí se vždy shodovat s názorem většiny členů.

Zdraví vás Kája Hrdina