Pochod Velké Opatovice - Javoříčko 2019

15.05.2019

V sobotu 11.května 2019 jsme sobě i vám předvedli, že je dobré to nepodcenit, a objednali jsme na pochod do Javoříčka to nejlepší počasí co bylo zrovna za rozumnou cenu na skladě. První polovina letošního května byla opravdu až nehezká a studená. Ještě začátkem týdne předpověď neslibovala žádné zlepšení, ba naopak mělo pršet. Naštěstí se prognóza nepotvrdila, bylo naopak krásně.

 Na start pochodu se dostavilo 231 účastníků. Z toho víc jak dvacítka cyklistů, kteří zdolali trasu okruhem 70 km. Pár turistů si vybralo trasu 28 km, ti vyráželi rovnou z klubovny KČT, odbor Velké Opatovice. Na start 21 km trasy, odvezl autobus další část pochodujících do Jaroměřic. Největší účast však zaznamenaly trasy 11 a 6 kilometrů. Již jako tradičně se s přehledem naplnily dva autobusy. Potěšující je účast i nejmladších turistů, pro které je šestikilometrová trasa určena. Lákadla jsou určitě Průchodnice, projdete se jeskyní a nepotřebujete ani baterku na cestu, určitě pak taky restaurace U posledního Mohykána, kde si člověk připadne jako na divokém západě. Je to tam vážně úžasné, můžete si posedět třebas v teepee. Pokud nemáte kočárek, můžete se ještě vydat z Vojtěchova po červené turistické značce ke Zkamenělému zámku a pak se můžete zase potkat u Javořičských jeskyní. Následně sejdete kolem Památníku obětí fašismu k bývalé škole, kde je cíl s občerstvením.

 Letos jsem se rozhodl pro jedenáctikilometrovou trasu. Autobus nás vysadil na konci obce Dědkovice. Polní cestou jsme se vyškrábali na prudký kopec. Sotva jsem popadal dech. Alespoň byl čas na obhlédnutí panoramat. Zpět pod kopcem jsme uviděli rodinu s kočárkem. Zatím co jsem popadal dech na kopci, Radek Pajchl nezaváhal a seběhl zpátky do půli kopce a pomohl kočárek vytlačit. Je moc dobře, že máme mezi sebou lidi, co se nebojí pomoci.

 Pak už se šlo parádně až do Ludmírova, kde jsme se připojili na šestikilometrovou trasu s Průchodnicí a do Vojtěchova k Poslednímu Mohykánovi. Po malém občerstvení a pár kapkách z přeháňky, jsme kolem kraviček šplhali po cestě nahoru. Těsně před vrcholem jsme opět potkali onen kočárek a Radek se opět opřel. Sice to byl už jen kousek, ale i to se počítá! 

A to už jsme sešli do cíle. Zde nás už vítaly tóny country kapely ASI TAK, která nás bavila až do odjezdu posledního autobusu zpět do Velkých Opatovic.

 Věřím, že jste si letošní ročník užili stejně tak jako já. Můžete si ho připomenout v naší fotogalerii: https://www.zonerama.com/kajahrdina/Album/5297571

Dále můžete získávat informace o naší činnosti na webové stránce: https://kct-odbor-velke-opatovice.webnode.cz/

Budeme se těšit na vaši účast na našich příštích akcích. Za KČT, odbor Velké Opatovice zdraví Kája Hrdina