Pozvánka na První jarní výšlap JMK

17.02.2020

Ahoj! Je nám nesmírnou ctí, pozvat Vás všechny na První jarní výšlap jihomoravské oblasti KČT, který se uskuteční první jarní den 21. 3. 2020. Startujeme ze sokolovny od 8:00 do 11:00 hodin. V průběhu dopoledne nás čeká slavnostní zahájení za přítomnosti Krajského předsednictva KČT a  paní starostky našeho města ing. Kateřiny Gerbrichové.

Čekají na vás trasy, dle vašeho výběru, 6 a 15 km. Patnáctky máme dvě, jednu okruhem zpět do sokolovny, druhá je určena spíše přespolním, která končí na vlakovém nádraží v Letovicích, pro zjednodušení jejich dopravy domů.

Při příležitosti našeho pochodu budou ve městě Velké Opatovice přístupné:

  • Komentované prohlídky Kartografického centra v prostorách zámku. Prohlídky budou v 9 hod. 11 hod. 13 hod. Každá skupina bude čitat asi 30 osob. Proto Vás žádáme o nahlášení počtů zájemců na jednotlivé termíny na adresu kct.fénix@centrum.cz . V případě většího zájmu jsme schopni vložit další termín.  
  • Po celou dobu bude volně otevřen kostel, kde se nacházejí zajímavé relikvie a artefakty. 
  • Od 8.30 do 11 hod. bude otevřeno informační centrum. 

  • V místě startu budou k dispozici turistické vizitky PJV ve Velkých Opatovicích, odznak PJV Velké Opatovice a také z loňského roku na Jarošově mlýně, který pro problémy s výrobcem nebyl dodán, odznaky Jarní kilometry 2020, speciální pamětní razítko k této příležitosti, k poslechu hrající country kapela ASI TAK.  

Akce je letošního roku poprvé zařazena do seriálu akcí IVV, tak i sběratelé těchto razítek si přijdou na své. 

O vaše občerstvení se postará Soukromý pivovar z Jaroměřic VIcHR. Můžete se těšit na několik druhů točených i lahvových piv, destilátů, čajů, kávy, pochutin a oblíbených párků v rohlíku.

Pro více informací sledujte i na dále náš web:  https://www.kctvelkeopatovice.cz 

 Těšíme se na vaši hojnou účast!