Pozvánka na Vítání jara 26.3.2022

01.03.2022

Pozvánka na 21. ročník Vítání jara, KČT, odbor Velké Opatovice

Pochod se koná po dvouleté nucené pauze v sobotu 26. března 2022. Trasa pochodu vede od startu přes zámecký park ve Velkých Opatovicích, jehož dominantou je raritně větvená borovice. Tvarem připomíná pětihlavou saň a také pověra mluví o tom, že je to zakletý drak, kterého přemohl sv. Jiří, jemuž je zasvěcen i kostel ve Velkých Opatovicích. V roce 2014 získala tato borovice titul Strom roku.

Dále trasa pokračuje směrem na Hradisko, nejvyšší bod okolí Velkých Opatovic. Jsou tu pozůstatky dávného sídliště našich předků. Na Hradisku narazí turisté na příkrou pískovcovou skálu s reliéfy Petra Bezruče a J. B. Foerstra. Dále cesta vede kolem dalšího skalního útvaru Rýbrcoulovo srdce směrem k bývalým lázním ve Velké Roudce. Na hřišti ve Velké Roudce čeká účastníky pochodu nejen kontrola, ale také bohaté občerstvení.

Ve Velké Roudce se cesty rozcházejí, 6ti kilometrová trasa se vrací zpět do Velkých Opatovic, 16ti kilometrová trasa vede přes Malou Roudku, Brťov, Bělou u Jevíčka, Smolnou zpět do Velkých Opatovic.

V cíli je možné využít restauraci Pod kostelem k příjemnému posezení a dobrému občerstvení.

Na tento jarní pochod srdečně zvou organizátoři, KČT, odbor Velké Opatovice.