První jarní výšlap KČT Jihomoravské oblasti - Veverská Bítýška

30.04.2019

Hned následující neděli po našem Vítání jara, tj. 24.3.2019 se pěti členná delegace našeho KČT, odbor Velké Opatovice zúčastnila oficiálního zahájení jarní turistické sezony pro jihomoravskou oblast ve Veverské Bítýšce. To abychom byli 21.3.2020 v pořádání této akce nejlepší a bezchybní.

 Většímu počtu účastníků naší výpravy zřejmě zabránilo brzké ranní vstávání a dost zdlouhavé cestování na start pochodu. Využili jsme autobus, vlak, tramvaj a ještě jednou autobus.

Na start pochodu jsme dorazili asi v půl desáté. Nafasovali jsme propozice a jali se zkoumat areál Jarošova mlýna. Asi nebyla náhoda, že svůj stánek tu měl Jarošovský pivovar, pak osobní dopravce jihomoravského kraje, Český rozhlas Brno a další.

 Kolem desáté hodiny vystoupili hosté. Ale ouha! Nikde žádná zvuková aparatura, žádný mikrofon. Tohle se nepovedlo!

Ale co se naopak povedlo, bylo rozplánování tras. Trasy vedly snad do všech směrů a končili vždy poblíž větších dopravních uzlů. Kdo potřeboval zpět do Bítýšky, ten se svezl svozem. Ostatní mohli v klidu z cíle odcestovat do svých domovů.

Takže my jsme se vydali zpět na Brno. Prošli jsme se kolem hradu Veveří, brněnské přehrady, kterou jsme přešli po mostě na druhý břeh a pokračovali pak po něm. Před přístavištěm jsme sešli ze schodů kolem vodní turbíny a dorazili jsme na zastávku tramvaje k zoologické zahradě. Šalinou pak na hlavní nádraží a vlakem s přestupem ve Skalici, domů.

 Po této výpravě uvažujeme, že příští ročník našeho Vítání jara povede po dvou trasách, z nichž jedna, delší, bude mít cíl v Letovicích na vlakovém nádraží a druhá bude okružní kolem Opatovic. Však návrhy můžete zanechat v diskuzi pod touto reportáží.

 Vycházka to byla pěkná, počasí přálo, však fotogalerie je tu: https://www.zonerama.com/kajahrdina/Album/5186224