Prvomájový výlet - Žďárské vrchy 2018

08.05.2018

Tento článek bych chtěl věnovat památce pana Zdeňka Šicha. Bohužel se den před naším výletem stal obětí dopravní nehody.

Letos jsme se na prvního máje vydali do Žďárských vrchů. Ráno jsme od Opatovické sokolovny vyjeli dvěma autobusy, cestou jsme nabrali i turisty z Jevíčka a následně v Moravské Třebové.

Letos co jsem se účastnil akce KČT, odbor Velké Opatovice, panovalo vždy ukázkové počasí. I tentokrát bylo počasí jak na objednávku!

Autobusy nás vysadily na Blatinách, pokračovali jsme do přírodní rezervace Dráteničky. Pote kdo chtěl, mohl si zajít asi kilometr tam a kilometr zpátky na Malínskou skálu. Já osobně jsem měl v úmyslu tam dojít, ale když se kamenný proud přede mnou začal povážlivě zvedat, a představil jsem si, že cesta zpět bude přesně po tomto kamení dolů, tak mě nadšení opustilo a otočil se na cestu zpět.

Pak nás silnička a lesní stezka dovedla do obce Milovy k rybníku. Zde jsme chvíli v rekreačním středisku poseděli a pak se vydali ke skalnímu útvaru Čtyři palice, Milovské perníčky a Zkamenělý zámek. Potom, světe div se, přišli jsme na Karlštejn! Tedy zámeček Karlštejn, bývalé rekreační středisko OP Prostějov. Poté už jsme prostředkem golfového hřiště prošli až do obce Svratka. Jen se mi málem přihodila mezi jamkami nemilá věc. Zaslechl jsem za sebou zvolání a asi na dva metry za mě dopadl golfový míček na cestu. A pak pod hřištěm, směrem od Svratky čtu na ceduli mimo jiné, že nemáme sbírat golfové míčky, taky že když zaslechnu zvolání FORE (čti Fór) hrozí prý nebezpečí úrazu letícím míčkem. Takže mě od dobrýho fóru dělily asi jen dva metry.

Ve Svratce jsme pak museli ještě najít restauraci kde měli někteří z nás objednáno jídlo dopředu. Ale dobrý úmysl se celkem zvrtnul. Podle mě pan hostinský si asi představil tu kupu peněz za nějakých 90 lidí, ale prostě to sám a jeho dvě pomocnice nemohli zvládnout, já to po půl hodině na suchu vzdal a přemístnil se do jiného podniku. To byla jen taková malá kaňka na krásném výletu.

Fotogalerie: https://www.zonerama.com/Link/Album/4292352

Zdraví Kája Hrdina