Společná podzimní vycházka 2021

10.10.2021

 KČT, odbor Velké Opatovice již několik let organizuje výměnné akce spolu s KČT Moravská Třebová. Po nedobrovolné dvouleté pauze z důvodu COVIDU jsme se rozhodli pro naše kolegy z Moravské Třebové připravit podzimní vycházku do okolí Velkých Opatovic.

 Tentokrát naše kroky zamířily do větší vzdálenost, ale cíl cesty byl v nejbližším okolí, případně vedla cesta až "domů". Po vyrozumění KORDISU jsme naplánovali cestu ranním autobusem v sobotu 9.října 2021 do Boskovic a odtud jsme pokračovali až na Pavlovský dvůr. Zde 18 turistů za slunného, ale velmi studeného dne vyrazilo směrem na Kořenec. Po 1500m jsme byli na první občerstvovací stanici, a to v golfové restauraci, kde nikdo z nás nepohrdl teplým čajem, nebo kávou. Po krátkém občerstvení jsme pokračovali směrem na Pohoru. 

 Terén byl místy velmi náročný, neboť co neponičil kůrovec, to dokončila lidská ruka a těžká technika. Díky nádhernému podzimnímu dni jsme překonali i tyto překážky a zhruba v poledne jsme mohli zasednout k připraveným stolům v restauraci u Klemetů na Pohoře. Po výborném obědě dle vlastního výběru jsme pokračovali směrem do Cetkovic, kde jsme měli možnost posledního občerstvení. Tentokrát udělaly tečku vynikající horké maliny se šlehačkou. A už nebránilo nic tomu, abychom vyčkali příjezdu autobusu a odjeli domů. Mnozí, zdatnější turisté tuto poslední , závěrečnou cestu, absolvovali pěšky až do Velkých Opatovic. Zde jsme se rozloučili se svými turistickými kamarády z Moravské Třebové a už teď se těšíme na zimní čas, kdy nás překvapí zase oni nějakou, nám dosud neznámou lokalitou a zajímavostí v okolí Moravské Třebové.

                                                                                                                                                                       Mgr. Jarmila Coufalíková 

fotogalerie: zde