Společná vycházka KČT, odbor Velké Opatovice a Moravská Třebová

03.11.2017

V neděli 15.10.2017 bylo opravdu krásně! Bohužel ale jen asi 15 členů a příznivců KČT, odbor Velké Opatovice tohoto faktu využilo a počkalo na přistání autobusu z něhož po schůdkách sestoupila stejně početná posádka turistů z Moravské Třebové. Takže výprava čítala 30 členů. Mám z toho smíšené pocity. Je fakt že na tak ukázkově krásné počasí je to sakra málo, ale zase neskromně si říkám, že vy filutové čekáte na můj úžasně napsaný článek a už se vaše oko těší na odkaz do fotogalerie! Nezklamu vás, odkaz připíchnu na konec článku! Souhlas?

Bylo jen kousek po půl desáté dopoledne, chvilinku jsme čekali jestli ještě někdo nepřijde ke klubovně, bohužel, nu tak jsme se vydali na trasu.

Hned přes silnici jsme vstoupili do zámeckého parku a kolegům z Třebové jsme ukázali strom roku České republiky pro rok 2014 - Opatovickou borovici. Následně jsme prošli parkem kolem letního kina a dali se nahoru Zádvořím na Čihadla. Zde jsme se zvěčnili jako jedna skupina. Dále jsme lesem nad hřbitovem přišli k šachtě, kde jsme přešli přes silnici a mířili dolů k vypuštěné přehradě. No a u galerie pana Krejčíře, se naše hromadná výprava dočista rozdrobila.

Část lidí se ještě vypravila obdivovat lidovou tvořivost nad chatovou osadou, já jsem se vydal směr mostek, přes který se přechází k silnici z Jevíčka do Smolné. A tu jsem po cestě pojal podezření, že jsem se tu, kousek od domova ztratil. Nepotkal jsem ani živáčka! A za mnou taky nikdo! Fakt jsem znejistěl, už je to let co jsem tudy šel! Ale našel jsem se... I když na louce mezi tím mostkem a silnicí prostě tekl potok, který tam nikdy nebyl! V tu ránu jsem si vzpomněl na letní zájezd na Bílý potok! 15. října jsem sundal boty stáhl ponožky a jal jsem se brodit. Trocha adrenalinu a zadarmo! Poté jsem si pár metrů ještě užíval asfaltu naboso a pak jsem se v plechové autobusové zastávce obul.

Poté už jsem se vydal podél potůčku odpadní vody proti proudu nahoru na Sanatorku. Tam jsem došel nepočetnou skupinku z naší výpravy. Ale dlouho jsem se jich neudržel, protože na Sanatorce je prostě a bez debat krásně! A já měl na krku zbrusu nový fotoaparát! Pak jsem ještě potkal pár kolegu v místní kantýně, poseděl jsem půl hodinky a vyrazil dolů, řka že budu ještě fotiti, směr Napoleonův památník. Sice jsem před sebou měl zase nějaké pocestné, ale já šel pomaličku a kochal se okolím, tu strom s barevným listím ve slunci nádherně zlatým, tu Kostelíček, pak židovský hřbitov a už jsem přicházel do Jevíčka. Zde se předpokládalo že se sedne do hospody "U mrtvoly", ale tam otvírali až za půl hodiny. Proto jsem se vydal směr náměstí. A na náměstí už stál autobus co si to mířil do Opatovic.

A to je tedy celý příběh o této vycházce. Zde se tedy přesvědčte že jsem vám nelhal a že bylo opravdu krásně:

https://www.zonerama.com/Link/Album/3808570

Přijďte si to příště s námi užít pěkně naživo! Zdraví váš Kája Hrdina