Společná vycházka s KČT Moravská Třebová

25.04.2019

V sobotu 16.2.2019 se pár turistů z Velkých Opatovic vydala autobusem s přesedáním v Jevíčku, do Linhartic. Tady nás čekala skupinka turistů z Moravské Třebové. Společně jsme vyrazili na procházku. 

 Přešli jsme přes mostek na druhou stranu a pomalu se vydali do kopce Strážný. Opět to byl sportovní výkon takhle ještě v zimě. Počasí ale jinak stálo za to, sluníčko svítilo.  Přišli jsme na silnici a po ní jsme chvíli pokračovali na Útěchov po červené značce pak odbočili Na srnčí. Naše cesta pokračovala pěkně po rovině. Ale tu najednou na stinném místě se cesta změnila v jednu ledovou plochu. Tu jsem i já zdárně přešel. Další část cesty nás provedla rekreačním střediskem a pak nás opět čekalo stoupání do kopce nad Třebovou. Když už jsme byli dostatečně vysoko, podařilo se mi vyfotit Praděd. Tak dobrej mám foťák, že i Jeseníky se podařilo vyfotit! No a pak i dokonce došlo na sníh, bylo ho tam ještě fůra, ale už pěkně pomrzlá, nu šlo to. No a jak se jde do kopce, tak se musí i z kopce. 

 Namířeno jsme měli do pekla! Ale peklo byla vlastně ta cesta do něj! Chvilku to šlo obejít přilehlým lesem, ale větší část jsem cupital po ledě. V pekle bylo v plánu opékání párků. Než jsem na místo dorazil já, tak už větší část účastníků měla opečeno a snězeno. Ale i já jsem stihl si buřtíka vychutnat. A dokonce jsem se připojil do skupiny která vyrážela jako první k výstupu k rozhledně Pastýřka. A poněvadž na ní vedly točité schody, tak jsem se spokojil se snímky z podhledu na vrchol rozhledny. A zamotala se mi hlava i tak.

 No až se všichni vynadívali, tak se šlo do Moravské Třebové. No a protože to bylo těžkým zmrzlým terénem, na kterém už ovšem vrchní vrstvička potála a změnila se v klouzavé bahínko, tak se opět všichni ztratili, počkal na mě jen Radek Pajchl. No a to jsme se ocitli před státovkou naproti benzínce. Za dvacet minut nám jel autobus nazpět. No nic rozhlédl jsem se, nechal jsme projet ty řidiče co spěchali, až jsem usoudil že bych to stačil, tak jsem přeběhli silnici až k té benzínce. No a autobus jsme taky stihli. Uf! 

Fotogalerie: https://www.zonerama.com/kajahrdina/Album/5105057