Upřesňující informace k podzimnímu autobusovému zájezdu na Valašsko

18.08.2022

Dobrý den, ahoj, 

vzhledem k tomu, že někteří z vás vznesli dotaz ohledně místa třídenního zájezdu  (Valašsko je opravdu široký pojem), nebo se ještě nenahlásili ze stejného důvodu, přikládám podrobnější informace o našem turistickém pobytu a programu v uvedené oblasti. Ubytovaní jsme v penzionu Na Hřišti ve Valašské Bystřici. Případné dotazy na tel 739 412 579 nebo na mém e-mailu j.coufalikova@seznam.cz.

Mapa: https://mapy.cz/turisticka?x=17.9523394&y=49.4375969&z=13&q=Jarcov%C3%A1&source=muni&id=527

Popis

 1.den

 Autobus nás doveze do obce Jarcové. Odtud po žluté na Jarcovskou gula, pomník T. G. Masaryka (Pišková sedlo). Stále žlutá na rozcestník Nad oznici kdo bude chtít po zelené cca 500m partyzánský bunkr po zelené zase zpět na rozcestník. Po žluté Oznice dědina , zvonice Oznice , vyhlídkové místo Čarabovská , Kuželek rozcestník zde se potká s červenou značkou , Lázy vyhlídka na Beskydy (možnost občerstvení) stále žlutá vyhlídka Chladná , Rozhledna u Holáňů (možnost dalšího občerstvení) , žlutá až do Pržna kde bude čekat autobus. Dá se zkrátit, ale budete zde ztrácet výšku od zvoničky po cyklo trase 6220 ke koupališti na Mikulůvce , pak po cyklo trase 6018 až k Zemanovu mostku cca 1km od koupaliště bude cesta do leva nahoru na Prženské paseky dojdeme na žlutou značku a odtud k Holáňům a zase do Pržna. Nebo další varianta od T. G. Masaryka po červené na rozcestí pod Piškovou odtud můžu po zelené cca 500m k partyzánskému bunkru a zase zpět na červenou. Jak bude červená uhýbat ze zpevněné cesty na lesní pěšinku tak po 220m je od červené asi 100m vzdálen pomník Františka Josefa I. Pokračujeme po červené až se bude křížit cyklo trasa 6220 je tam památná lípa a odpočinkové místo. Odtud se to dá zkrátit , nemusím chodit po červené na horecka , ale jdu rovnou na rozcestí Hůrka a odtud na Kuželek kde se připojí žlutá z Oznice. A dál už stále žlutá až na Prženské paseky , Pržno. 

 2.den

 Autobus nás doveze na vrchol Dušná bus a odtud po modré na přehradu Bystřičku kolem zříceniny hradu Klenov , skalní útvar Volská hlava, Havránky ( je potřeba hlídat mapu neleží to na trase je vzdálené od modré cca 100m) a kdo bude chtít může po modré ještě dojít na Svantovítovu skálu