Veľký Meder

03.05.2019

Nejen polykáním kilometrů živ je turista sdružený v klubu českých turistů ve Velkých Opatovicích. Občas je fajn vyrazit si za hranice všedních dní a relaxovat.

 O víkendu 6. a 7.dubna 2019 jsme vyrazili malým autobusem do termálů Veľký Meder. Malý autobus protože byla omezena kapacita ubytovacích prostor v penzionu u Paxiho.

 Po příjezdu jsme se ubytovali po apartmánech. Za půl hodiny jsme už byli připraveni s nejnutnější výbavou k odchodu směr termální koupaliště. Z penzionu to byl necelý kilometr.

 Celodenní vstup stál 11 euro. Tohle byla víkendová cena, v týdnu je to rovných 10. Následně jsme se šli převléct do šaten, pod sprchu a pak už do víru masážních trysek v jednotlivých bazénech. Osobně jsem byl v takto teplé vodě poprvé a nevěděl jsem jak to na mě zapůsobí. První kontakt s vodou o teplotě 38 stupňů celsia byl pro mě nový, ale za chvíli už příjemný. A protože se doporučuje pobyt ve vodě do půl hodiny, a bylo v areálu dost stánků s občerstvením, nebyl problém střídat příjemné s ještě příjemnějším.

 Kromě dvou venkovních bazénů s termální vodou je v areálu ještě jeden bazén s klasicky teplou vodou, plavecký bazén do kterého je vstup v koupací čepici, dětský bazén a pak i další venkovní bazény, které se zřejmě provozují v létě. Dokonce se za naší přítomnosti další bazén budoval.

 Sobota nám hezky utekla. V penzionu jsme ještě chviličku poseděli v místní restauraci a pak šli do hajan, abychom ráno byli připraveni na další návštěvu lázní.

 I v neděli jsme si užívali příjemné účinky zdejší vody. Ale že nás čekala ještě cesta domů, chtě nechtě jsme museli po poledni z vody.

 Už se těším zase příští rok!

Fotogalerie: https://www.zonerama.com/kajahrdina/Album/5218815