Vítání jara 2017

26.03.2017

V sobotu 25.3.2017 se uskutečnil již 17.ročník Vítání jara, pochodu pořádaném KČT, odbor Velké Opatovice. A jaro se nám všem cestou odvděčilo za účast, ukázalo nám svoji slunečnou tvář.

Jsem si jistý, že tato skutečnost přispěla k dosud nejvyšší účasti a stanovení nového rekordu. Na trasu se vydalo 186 účastníků, kteří tak dali jasně na srozuměnou, že už mají skončené zimy tak akorát právě dost!

Jaro se vydaly vítat na tratě 8 a 16 km celé rodiny i s kočárky a třeba i se svými čtyřnohými miláčky. I když v polích a na krajích lesa byly polní cesty ještě blátivé, což nejvíce ocenili právě pejsci, šlapalo se dobře.

První kontrola byla ve Velké Roudce v penzionu u Kocoura. Letos jsem byl osobně nadmíru spokojen, možná to bylo tím, že jsme vyrazili na pochod o něco později, ale pivka jsem se dočkal v cuku letu, jen jsem si stihnul orazit mapu příslušným razítkem.

A protože jsme si letos troufli na delší trať, pokračovali jsme směrem na Malou Roudku, osmikilometrová trasa se z Velké Roudky vracela do Opatovic.

Cestami mezi poli jsme prošli ještě Brťovem a pak zatáčkou kolem stohu z balíků slámy jsme pomalu přišli nad Malonín. Přiznám se že z tohoto kopce jsem na Bělou koukal asi fakt poprvé!

Sešli jsme tedy do vesnice a zamířili k druhé kontrole v hostinci Amerika. Zde jsme měli v plánu, dát si oběd. Tak se také stalo.

Pak už jsme nabitou energii vydali ještě cestou do Opatovic do cíle.

Myslím, že jaro se nám podařilo uvítat důstojně a s rekordní účastí, za což patří dík vám všem, kteří jste se zúčastnili. A pokud tyto řádky čte i někdo kdo se letos dostavit nemohl, nebojte se přijít mezi nás na jakoukoliv akci, ať už je to pochod, vycházka či výlet. Stačí sledovat inzeráty ve zpravodaji města Velké Opatovice, dále plakáty a nebo i Facebook KČT VELKÉ OPATOVICE.

Pomozte nám příští rok překonat rekord!

Za KČT, odbor Velké Opatovice vás zdraví Karel Hrdina

Fotogalerie: https://www.zonerama.com/Link/Album/2807440