Vítání jara 2018

08.05.2018

Ještě celý pracovní týden před naším vítáním panovaly dost silné ranní mrazy.

Ale veškeré obavy se v sobotu ráno 24.března rozplynuly stejně jako opar pod jarním sluníčkem. Na trasy 8 a 16 kilometrů se vydalo na 140 turistů, turistek a turistčat a nejeden jejich čtyřnohý přítel.

Cestu doprovázelo opravdu příkladně jarní počasí, i tak jsme však nepohrdli teplou medovinou z termosky od Tondy Snášela.

Lesem přes Borotín jsme přišli na první kontrolu do penzionu u Kocoura. Letos bohužel kvůli nemoci, byla první kontrola jediná, v Bělé zůstal hostinec Amerika uzavřen.

Kratší z obou tras se z Velké Roudky vrací do Opatovic, ostatní se vydali směr Malá Roudka. V Malé Roudce jsem se odtrhl od skupinky s kterou jsem vyrážel, proto jsem se nemohl osobně účastnit toho jak již zmíněnému panu Snášelovi zazvonil mobilní telefon a on pak jen mohl ostatním sdělit že během pochodu vlastně pili Medovinu roku 2018 pro Českou republiku. Ocenění si pak převzal 8.4.2018 na brněnském výstavišti při příležitosti Techagro - Veletrhy pro chov, myslivost a krajinu. Tak to jen aby jste věděli že letošní nejlepší medovina je z Velkých Opatovic.

Já jsem ještě došel do Brťova a tu si cestu zkrátil a vrátil se do Opatovic, když to největší lákadlo v Bělé bylo zavřené.

Fotogalerie: https://www.zonerama.com/Link/Album/4202499

Zdraví Kája Hrdina