Vítání jara 2019

26.04.2019

A přišlo jaro. Opravdu opravdický. Počasí bylo opravdu ukázkově jarní! I když pravda, v čase startu byla mlha, ale jak se s dopolednem rozpustila, tak na nebi spustilo sólo sluníčko. Tohle se odehrálo v sobotu 23.3.2019

 Na start do klubovny KČT, odbor Velké Opatovice přišlo rekordních 180 účastníků a vydalo se do jarní přírody na trasy 8 a 16 kilometrů.

 Letos jsem se více zaměřil na pořadatelství a navíc jsem následujícího dne vyrazil s partičkou turistů ještě do Veverské Bítýšky na oficiální zahájení jarní sezóny Jihomoravské oblasti KČT. Jeli jsme se podívat jak se to dělá, neboť, a teď vám prozradím tajemství, čeká pořádání této akce 21.3.2020 náš oddíl. Takže příští rok to bude opravdu velké! Díky tomu jsem se letos šetřil, fotil jsem na startu a pak jsem se vydal do Velké Roudky ke Kocourovi. Zde jsem taky pořídil nějaké fotografie. Potkal jsem se tu s pány z Paprsku. Dal jsem si pivo a vydal se zpět k Opatovicím. Tu jsem na křižovatce z Velké Roudky na Malou zahlédl dvě dámy středních let, kterak tápou a váhají a přes plot se dotazují místních. A protože chtěli do cíle pochodu, tak jsem je doprovodil. Naše řeč se cestou stočila právě k oněm pánům z Paprsku. Tak se mě ptaly, jak s nimi vycházíme. Odpověděl jsem, že my dobře, ale že to vypadá že ve Svitávce je nechtějí. Na to mi odpověděli, že se celkem stydí, že jsou ze Svitávky. Tak asi takhle.

 No a protože ještě nebylo 13,00 hodin, tak jsem dámy doprovodil  na klubovnu. Potom jsme cíl přenesli do restaurace Pod kostelem, kde se končilo již tradičně.