Vítání jara 2023

27.03.2023

Dobrý den!

V sobotu 25. března se konal v oblasti Velkých Opatovic pochod Klubu českých turistů (KČT) k příležitosti Vítání jara. Akce startovala od klubovny KČT od 8:00 do 10:00 hodin a přilákala celkem 113 turistů z okolí.

Účastníci se rozdělili na dvě trasy: kratší, devítikilometrovou trasu a delší, patnáctikilometrovou trasu. I když se počasí neustále měnilo a slunce vystřídal déšť  a vítr, neodradilo to turisty a vydali se na svou cestu za krásami přírody.

Během cesty měli turisté možnost obdivovat překrásné scenérie a památky v okolí. Když se obě trasy nakonec setkaly v obci Velká Roudka, turisté mohli odpočinout, občerstvit se a podělit se o své zážitky.

Poté, co turisté nabrali nové síly, pokračovali v pochodu a dorazili až k cíli, kterým byla restaurace Pod kostelem. Zde mohli turisté ochutnat tradiční místní speciality a diskutovat o svých zážitcích z celého pochodu.

Celkově se jednalo o úspěšnou akci, která nabídla turistům krásné přírodní scenérie a zároveň přispěla k posílení pocitu sounáležitosti a společenství mezi účastníky. Doufáme, že se všichni turisté bavili a užili si tento krásný den v přírodě!

s pozdravem  Kája Hrdina