Vycházka KČT, odbor Velké Opatovice: Vísky - Andělka - Letovice 09.04.2017

09.04.2017

V sobotu 8.4.2017 jsme se sešli na autobusovém nádraží, z kterého jsme v 9:37 odjeli linkou směr Vísky. V Borotíně jsme doplnili stav výpravy na 22 turistů a 1 a půl pejska. Promiň Fido, ale tenhle fór už mám v hlavě od včerejška...

Ve Vískách jsme vystoupili u školy a ihned jsme se vrhli do kopce, kolem kostela a soch jenž představovaly Betlém. Jen počasí se na nás mračilo, výhled mohl být hezčí. Po prohlídce uměleckého díla jsme pokračovali do lesa, zprvu celkem blátivou cestou, která se občas zlepšovala posypem jehličí. Díky zdržení při fotografování okolí se nám všichni ostatní brzy vzdálili, takže jsem alespoň využil výhody ultrazoomového fotoaparátu a vyfotil párkrát batohy na zádech ostatních kolegů a kolegyň z úctyhodné vzdálenosti.

Brzy jsme došli na Andělku, kde jsme ochutnali moc dobrou medovinu, pokochali se probouzející se jarní přírodou a pokračovali do Kladorub. Vsí jsme prošli po silnici a ještě před koncem obce jsme odbočili na polní cestu, po které jsme došli na letovické koupaliště. V místní restauraci jsme poobědvali.

Vycházka to byla opravdu kratičká, podle mobilu jsme sedm kilometrů zvládli za necelou hodinku a půl, takže někteří účastníci stihli neplánovaně dřívější autobus a bez oběda se vydali zpět do Opatovic. My ostatní jsme se ještě v klidu a pohodě přesunuli na letovické náměstí, kde jsme si prohlédli Velikonoční výzdobu od dětí školou povinných a dali si v restauraci ještě jedno pivo, než nám jel autobus domů.

Těšíme se na vás na našich dalších akcích!

fotogalerii najdete na webové adrese: https://www.zonerama.com/Link/Album/2867356, či se proklikáte přes Facebook KČT Velké Opatovice

Za Klub Českých Turistů, odbor Velké Opatovice zdraví

Karel Hrdina