Zamykání turistických cest v okolí Velkých Opatovic 2017

01.12.2017

Ani pravé a nefalšované podzimní počasí neodradilo 120 příznivců pěší turistiky, aby našemu KČT, odbor Velké Opatovice pomohli v sobotu 25. 11. 2017 na trasách 12 a 20 kilometrů, zamknout na zimu turistické cesty v našem okolí. Toto zamykání letos proběhlo již po patnácté.

Pochodu se zúčastnil nemalý počet dětí, které kromě diplomu dostaly i dárečky a jiné upomínkové předměty. Všichni účastníci pak byli již tradičně pohoštěni domácím bufetem z kuchyní členek a členů našeho KČT.

Tradičně se startovalo z Opatovické sokolovny a cesta vedla kolem šachty, pak dolů k přehradě, která byla stále ještě vypuštěná a pak se stoupalo na protější kopec k památníku letců. Zde se muselo kvůli nedávné vichřici a poté spadaných stromů, trošičku improvizovat. I když změna trasy byla označena papírovým ukazovákem, jenže ten vlastně ukazoval do zatáčky kterou se chodilo původně, proto dost lidí šplhalo do prudšího kopce až těsně před ležícími stromy, neb nepochopili záměr onoho značení.

Dalšího překvapení se nám dostalo hned u památníku, neboť v jeho sousedství od loňského roku vytěžením dřeva vznikla paseka posetá pařezy.

Dále se sešlo k Napoleonově památníku kde byla první kontrola. Zde byl k dispozici zdarma čaj a výborné koláčky od paní Pajchlové. Dále tu byla možnost opéct párek. Po občerstvení a orazítkování mapy se cesty obou dosavadně společných tras rozdělily. Delší trasa se vydala kolem kostelíčku do Zadního Arnoštova, odkud se pak došlo Bělou od horního konce do hostince Amerika. Kratší trasa vedla kolem sanatoria přímou cestou do Ameriky. V této oblíbené hospůdce bylo vážně moc dobře! Takže opět razítko kontroly, občerstvení a pak zase dál. Kolem Dürrova válcového mlýna po silnici do Smolné a pak lesem zpět k šachtě. No a to už se Opatovicemi sešlo zpět do sokolovny kde na turisty čekala odměna v podobě diplomu a opět pohoštění s reprodukovanou muzikou.

Na závěr mi dovolte poděkovat za Vaši přízeň v roce 2017 a popřát , ať se Vám s námi dobře šlape po turistických cestách i v novém roce 2018!

Krásný nový rok vám za KČT, odbor Velké Opatovice přeje Kája Hrdina

fotogalerie: https://www.zonerama.com/Link/Album/3912574