Zamykání turistických cest v okolí Velkých Opatovic 2018

29.11.2018

Jednou to přijít muselo a počasí nám letos ukázalo i svoji nehezkou tvář. Bylo opravdu škaredě.

Naštěstí obavy o počtech účastníků vzaly za své, když se na trasy 13 a 21 km vydalo 130 turistů z různých koutů naší vlasti. Namátkou z Prahy, Adamova, Jevíčka, Jaroměřic i pár Opatovických. I za tohoto deštivého dne se účast od loňska zvýšila o devět osob.

Letos se musela obloukem obejít smolenská přehrada, dokonce to nešlo ani cestou mezi chatkami a po mostku, protože louka mezi mostkem a silnicí je zatopena.

Kontroly byly klasicky u Napoleonova pomníku, kde se dal opéct zakoupený špekáček, k dispozici byl čaj zdarma k němu úžasné koláčky od paní Pajchlové, nu a dokonce i něco pro zahřátí. Pak se trasy rozdělily, turisté na kratší trase se mohli jít pokochat nádherným areálem sanatoria, delší trasa se vydala kolem kostelíčku směr na Zadní Arnoštov. Obě trasy se opět sešly v Bělovské hospodě Amerika, kde byla druhá kontrola, zde si pocestní kromě kontrolního razítka mohli dát teplé jídlo.

Po příjemném zastavení čekala ještě cesta přes Smolnou, lesem kolem šachty, zpět do místní sokolovny, kde se podával domácí bufet a hrála živá hudba. Kapela ASI TAK.

Pokud se budete chtít příště projít s námi neváhejte, sledujte facebook KČT Velké Opatovice, nebo nástěnku u sokolovny. Nejbližší šanci máte hned 1.1.2019 v 10:30, to se setkáme u klubovny a uděláme si novoroční výšlap se zastávkou na hradisku, kde opečeme prvního buřta roku 2019. Buřty se sebou! Jste srdečně zváni.

Fotogalerii ze Zamykání hledejte na facebooku, viz. výše, a nebo v mé fotogalerii na 

https://www.zonerama.com/kajahrdina/Album/4875710

Na závěr mi dovolte využít faktu, že toto číslo zpravodaje by mělo vyjít ještě před svátky.

Přeji vám všem, za náš oddíl KČT, odbor Velké Opatovice příjemné prožití vánočních svátků a úspěšný vstup, klidně i s námi, do Nového roku 2019!

S pozdravem za KČT, odbor Velké Opatovice Váš Kája Hrdina